ZADZWOŃ DO NAS: 516 516 112
ZADZWOŃ DO EKSPERTA: 602 662 992
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
ZADZWOŃ DO NAS

Komórki macierzyste w medycynie regeneracyjnej, ortopedii i medycynie laserowej

Każdy z nas, niezależnie od płci czy wieku posiada komórki macierzyste,
dysponuje więc niewyczerpanym źródłem zdrowia i młodości.

Jest to cudowny dar naszego organizmu.

Centrum Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej MedicaLaser proponuje pacjentom zabiegi z użyciem własnych komórek macierzystych.

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.

*******************

Terapia komórkami macierzystymi

Co zyskamy stosując terapię komórkami macierzystymi?

Terapia komórkami macierzystymi wpływa na poprawę wyglądu i zdrowia pacjenta poprzez uruchomienie procesów regeneracyjnych organizmu.
Poprzez regenerację własnych tkanek następuje autentyczne cofnięcie czasu a rezultat końcowy jest całkowicie fizjologiczny i naturalny.

Komórki macierzyste można wykorzystywać do odmładzania całego ciała, komórki odmładzają kompleksowo, poprawiają jakość skóry i odbudowują tkankę podskórną.

Terapia Komórkami Macierzystymi

Zastosowanie

Terapie komórkami macierzystymi stosuje się w między innymi w odmładzaniu skóry, ale także w naprawie jej uszkodzeń takich jak np:

Komórkami macierzystymi leczy się schorzenia ortopedyczne (zwyrodnienia stawów) oraz następstwa urazów narządów ruchu.

Komórki macierzyste stosuje się również z powodzeniem w leczeniu łysienia.

Terapia jest całkowicie bezpieczna ponieważ są to komórki własne pacjenta.

Komórki macierzyste, osocze bogatopłytkowe, Laserowy EndoLifting® twarzy FOTONA 4D i medycyna regeneracyjna w MedicaLaser

Centrum Medycyny Regeneracyjnej i Laserowej Medicalaser przygotowało szeroki zakres terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych.
Proponujemy naszym pacjentom wykorzystanie terapii komórkami macierzystymi w połączeniu z terapią osoczem bogatopłytkowym oraz laseroterapią.
Naszym zdaniem jest to połączenie gwarantujące najlepsze wyniki gdyż:

Laser Fotona4D pobudza nasze komórki i tkanki,
Osocze Bogatopłytkowe odżywia i stymuluje komórki macierzyste do namnażania
Komórki Macierzyste odbudowują i leczą komórki i tkanki

Laserowy EndoLifting® twarzy Fotona4D

Jest to nieinwazyjna terapia laserem zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz twarzy. Umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd wargowo-nosowych.
W MedicaLaser zabieg Endolifting Twarzy łączymy z podaniem osocza bogatopłytkowego które odżywia i rewitalizuje skórę wraz z podaniem własnych dojrzałych komórek macierzystych które z kolei odbudowują i leczą uszkodzone komórki a także same się namnażają czyli odmładzają skórę.
Laserowy Endolifting twarzy w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi spowoduje iż skóra twarzy będzie odżywiona i odmłodzona oraz napięta.

Ortopedia regeneracyjna: regeneracja stawów komórkami macierzystymi i osoczem bogatopłytkowym

Komórki macierzyste leczą zwyrodnienie stawów, dają ogromny potencjał działania w zakresie regeneracji i naprawy tkanek. Mogą się przekształcać w tkankę mięśniową, chrzęstną czy łączną.
Podane dostawowo z osoczem bagatopłytkowym oraz kwasem hialuronowym dążą do regeneracji i naprawy uszkodzonych chrząstek stawowych i tkanek oraz zmniejszenia stanu zapalnego i bólów stawów.
Komórki macierzyste stosuje się w leczeniu uszkodzeń ścięgien, chrząstki stawowej, przy wczesnych zmianach zniekształceniowo-zwyrodnieniowych, w leczeniu stawów kolanowych, skokowych, barkowych i biodra oraz takich schorzeń jak łokieć tenisisty, kolano skoczka, zapalenie ścięgna Achillesa czy ostroga piętowa.
Zastosowanie terapii z komórek macierzystych daje wiele korzyści choremu – poprawia się ruchomość stawu, ustępuje ból, a proces niszczenia stawu znacznie się opóźnia.

Komórki macierzyste aktywuje się przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłtykowe w naturalny sposób odżywia komórki macierzyste i stymuluje je do dalszego namnażania, kwas hialuronowy natomiast jako składnik mazi stawowej działa jako osłona dla osocza i komórek macierzystych podanych dostawowo przez co zwiększa czas działania płytek krwi i uwalniania zawartych w nim czynników wzrostu do chorych tkanek.

Laseroterapia i komórki macierzyste

Terapię z komórek macierzystych z osoczem bogatopłytkowym stosuje się również w naprawie uszkodzeń skóry takich jak np:

Uzyskuje się wówczas doskonałe efekty estetyczne. Komórki macierzyste jako jedyne przebudowują bliznę, unaczyniają i powodują proces jej oczyszczania.
Terapię podania komórek macierzystych stosuje się z osoczem bogatopłytkowym, które przyspiesza proces regeneracji i odnowy tkanek a także działa wspomagająco i aktywuje komórki macierzyste.

Komórki macierzyste uznawane są za jedno z największych odkryć medycyny regeneracyjnej.

MedicaLaser idąc w kierunku najważniejszych osiągnięć medycyny regeneracyjnej proponuje pacjentom terapie w wykorzystaniem komórek macierzystych oraz osocza bogatopłytkowego.

Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów regeneracji, odmłodzenia skóry (twarz, dekolt) czy wyleczenia chorych, uszkodzonych miejsc, np. blizny lub zwyrodnienia stawów oferujemy pacjentom terapię z przeprowadzeniem 3 etapów:

Laseroterapia
terapia z Osocza Bogatopłytkowego
terapia z Komórek Macierzystych

Oczywiście zastosowanie każdej z tych metod osobno jest możliwe i będą Państwo zadowoleni z ich efektów, natomiast najbardziej wartościowe będzie zawsze połączenie tych 3 etapów.

LASER pobudza
OSOCZE odżywia
KOMÓRKI MACIERZYSTE odbudowują i odmładzają

Gdzie znajdują się dorosłe komórki macierzyste?
Najwięcej komórek macierzystych występuje w szpiku, krwi obwodowej i tłuszczu.
Pozyskiwane są komórki macierzyste dojrzałe (czyli takie które występują tylko w organizmie osób dorosłych!) bezpośrednio od pacjenta.

Komórki macierzyste do zabiegów odmładzających i terapii pobierane są z krwi lub z tkanki tłuszczowej w wysoce zaawansowanym technologicznie procesie.
Jest to bezbolesne lecz trwa kilka godzin.

Uzyskany preparat podaje się w skórę lub tkankę podskórną.

Co sprawia, że komórki macierzyste odmładzają naszą skórę a nawet całe ciało?
Komórki macierzyste są bardzo plastyczne, mogą się różnicować w komórki tkanki do której zostały podane (a więc odtwarzać i regenerować zużyte komórki różnych tkanek, np. komórki macierzyste skóry mogą tworzyć świeże komórki odpowiedzialne za pigmentację). Ich nieograniczona zdolność podziału sprawia, że pula podanych komórek jest przez długi czas odnawiana, co przedłuża proces regeneracji.

Mają zdolność podążania w kierunku tkanki lub narządu dotkniętego procesem chorobowym. Posiadają udowodnioną zdolność wysyłania i odbierania bodźców, co pozwala na rozpoznanie problemu oraz regenerowanie miejsc uszkodzonych.

Na czym polega metoda odmładzania z ich użyciem ?
Własne komórki macierzyste podane w konkretną okolicę zachowują się bardzo inteligentnie, potrafią rozpoznać środowisko – tkankę do której zostały podane czyli miejsce w którym się znajdują, i jego potrzeby.
Dzięki temu rozpoczyna się proces regeneracji i odmładzania, którego efektem jest stopniowa odbudowa tkanek.

Wydzielają również różne substancje – cytokiny, które są odpowiedzialne nie tylko za regenerację tkanek, ale też za powstawanie nowych naczyń krwionośnych i leczenie stanów zapalnych.

Kiedy i jakich efektów się spodziewać ?
Po zastosowaniu terapii komórkami macierzystymi wygląda się o kilkanaście lat młodziej i dużo bardziej świeżo.
Zmarszczki zostają wygładzone, cera nabiera blasku, podnoszą się opadające policzki, znikają przebarwienia i rozszerzone pory.

Podsumowując, poprzez regenerację własnych tkanek następuje autentyczne cofnięcie czasu.
Efekt jest całkowicie naturalny. Nie ma absurdalnych przerysowań np. przesadnie naciągnięta lub uwypuklona skóra czy efekt tzw. maski, które są problemem innych metod.

Oczekiwany rezultat narasta z każdym dniem, od pierwszych tygodni aż do roku a ponieważ poprawa wyglądu następuje stopniowo poprzez procesy regeneracyjne, nie uszkodzona zostaje ani skóra ani tkanka podskórna.

Dla kogo zabiegi?
Zabiegi z komórkami macierzystymi najbardziej polecamy pacjentom powyżej 40 roku życia.

Jak często należy powtarzać zabieg z komórkami macierzystymi, aby rezultat pozostał?
Zabieg wykonuje się jednorazowo i pacjenci przez kolejny rok nie powinni korzystać z innych metod medycyny estetycznej.
Pacjent może oczywiście powtórzyć terapię ale najwcześniej powinien to zrobić po roku do półtora.

Komórki macierzyste

W SKRÓCIE O KOMÓRKACH MACIERZYSTYCH

Zalety komórek macierzystych:

 • duża dostępność (szpik, krew, tłuszcz),
 • minimalnie inwazyjny proces pobierania,
 • mogą się dzielić nieskończoną liczbę razy,
 • żywotność i możliwość różnicowania się w wyspecjalizowane typy komórek potomnych niezależnie od wieku dawcy,
 • odnawiają się przez dłuższy czas,
 • możliwość skutecznych i bezpiecznych przeszczepów autologicznych (własne komórki pacjenta) jak i allogenicznych (przeszczep od innej osoby)

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych i regeneracyjnych:

 • odmładzanie twarzy,
 • odmładzanie szyi i dekoltu,
 • zabiegi przeciwstarzeniowe na ciało,
 • leczenie nadmiernego wypadania włosów,
 • leczenie blizn,
 • leczenie zerwanych ścięgien i więzadeł,
 • leczenie urazów stawów,
 • leczenia procesów zwyrodnieniowych stawów

Pierwszy na świecie laserowy Endolifting® Twarzy Fotona 4D wzbogacony o koncentrat osocza bogatoplytkowego hd lub ekstrakt komórek macierzystych enzymowanych z tłuszczu w procesie kolagenezy.

Dwie kolonie ludzkich komórek macierzystych widziane pod mikroskopem
Źródło:
http://www.pkik24.pl/medycyna-estetyczna/superodmladzanie-komorkami-macierzystymi-7-pytan-do-lekarza
Polska Kosmetologia i Kosmetyka

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.

*******************

    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz i dopytaj nas o szczegóły.

BOLI CIĘ?

Potrzebujesz pomocy ORTOPEDYCZNEJ

    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł