MedicaLaser » Medycyna regeneracyjna » Terapia osoczem bogatopłytkowym – Pielęgnacja skóry
Terapia osoczem bogatopłytkowym – Pielęgnacja skóry
Terapia Osoczem Bogatopłytkowym
Masz zniszczoną, pomarszczoną cerę, chcesz wyglądać młodziej, świeżej. Pragniesz opóźnić efekty starzenia, ciesząc się gładką i zdrową skórą…
Wykorzystanie własnej krwi do pozyskania osocza bogatopłytkowego dla celów regeneracji naszego ciała jest metodą znaną od wielu lat. Jednak meandry tego zagadnienia mają największe znaczenie w procesie odbudowy naszych komórek.
*******************
Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z właścicielem kliniki oraz twórcą tekstów za pośrednictwem numeru tel. 516 516 112 Można też pozostawić SMS i wówczas oddzwonimy.
*******************
(osocze bagatopłytkowe pielęgnacja skóry kliknij aby przeczytać)
MedicaLaser, jest jedną z nielicznych klinik, która wykorzystuje wiedzę i doświadczenie najlepszych specjalistów w dziedzinie regeneracji organizmu osoczem bogatopłytkowym.
To dzięki uczestnictwu w kongresach, szkoleniach i ciągłemu doskonaleniu naszych metod, możemy pobrać, przygotować i zaaplikować optymalnie zagęszczone osocze bogatopłytkowe. Sposób pobrania krwi, odseparowanie osocza jak i metoda jego podania są kluczem do sukcesu!
Dzięki wykorzystaniu własnego osocza pacjenta, terapia jest bezpieczna, naturalna i gwarantuje wysoką skuteczność bez ryzyka efektów ubocznych, które towarzyszą zabiegom odmładzającym wykorzystującym preparaty obce dla organizmu, np. botoks.
Oprócz potwierdzonej skuteczności w profilaktyce i cofaniu procesów starzenia skóry, terapie osoczem bogatopłytkowym są stosowane w celu poprawy kondycji skóry.
Doskonałym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, zarówno 100% skutecznym jak i bezpiecznym jest wypełnienie zmarszczek i bruzd w okolicach czoła, oczu („kurze łapki”), policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, dłoni.
Przebieg terapii osoczem bogatopłytkowym.
Pierwsza wizyta rozpoczyna się w laboratorium (punkt pobrań znajduje się w budynku MedicaLaser), gdzie pacjent ma pobieraną krew. Krew pacjenta będzie zbadana pod kątem zawartości płytek krwi a także szereg badań, które będą kluczowe podczas następnej wizyty kwalifikacyjnej do terapii osoczem bogatopłytkowym.
Druga wizyta polega na interpretacji wyników wcześniej pobranego materiału pod kątem sprawdzenia kondycji naszej krwi i zweryfikowania ewentualnych przeciwwskazań wynikających z badań laboratoryjnych i badań wykonanych przez specjalistę dermatologa. (cena wizyty kwalifikacyjnej wraz z pakietem badań laboratoryjnych 120zł).
Po zakwalifikowaniu się na terapię, trzecią wizytę ponownie rozpoczynamy w punkcie pobrań, tym razem w celu przygotowania osocza bogatopłytkowego z krwi i podania go w gabinecie zabiegowym. Proces pobrania krwi nie różni się od pobrania krwi do celów badań laboratoryjnych, a pacjent nie musi być na czczo. Ilość pobranego materiału wynosi od 8-24 ml i zależy głównie od wielkości obszaru skóry poddawanego aplikacji osocza. Przygotowanie preparatu polega na oddzieleniu osocza wraz ze skoncentrowanymi płytkami krwi od pozostałych składników krwi.
Czwarty krok to zaaplikowanie osocza bogatopłytkowego w gabinecie zabiegowym. Procedura może trwać od pół godziny do godziny, w zależności od obszaru poddawanego terapii.
I to na tym etapie nasza wiedza i doświadczenie odgrywają największą rolę.
W Centrum Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej MedicaLaser:
- wszystkie procedury są wykonywane przez lekarzy specjalistów
- posiadamy procedurę umożliwiającą podanie osocza w czasie krótszym niż 15 minut, nie tracąc na wartości przygotowanego materiału.
- stosujemy metodę aplikowania osocza bogatopłytkowego, charakteryzującą się minimalną ilością wkłuć. (przy mezoterapii liczne wkłucia pobudzają system obronny organizmu, który wyzwala substancje zmniejszające działanie płytek zawartych w osoczu)
- nie znieczulamy ani powierzchniowo, ani miejscowo. Wszystkie zabiegi wykonujemy w systemie sedacji wziewnej MDM zastępując tradycyjne znieczulenie. (Sedacja wliczona w cenę zabiegu!) System sedacji redukuje stres związany z nieprzyjemnym uczuciem wkłucia i podania preparatu – bez bólu, bez stresu, bez ryzyka. Metoda ta wprowadza pacjenta w stan przyjemnego odprężenia, euforii, a nawet oszołomienia i zupełnego oddzielenia się od rzeczywistości. Podczas sedacji wziewnej pacjent nie śpi i jest świadomy pomimo, że jest wprowadzony w stan głębokiego rozluźnienia.