ZADZWOŃ DO NAS: 516 516 112
ZADZWOŃ DO EKSPERTA: 602 662 992
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
ZADZWOŃ DO NAS

Terapia osoczem bogatopłytkowym – Bezpieczna odnowa skóry

Terapia Osoczem Bogatopłytkowym

Dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny regeneracyjnej mają Państwo możliwość wykorzystania zdolności regeneracyjnych własnego organizmu – bez wykorzystywania dodatkowych środków chemicznych lub kosmetycznych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu koncentratu osocza bogatopłytkowego – materiału w 100% bezpiecznego, o potencjale regeneracyjnym nieporównywalnym do żadnych innych preparatów stosowanych w zabiegach odmładzających.

Ostrzykiwanie osoczem PRP

Dzięki wykorzystaniu własnego osocza pacjenta, terapia ostrzykiwania osoczem jest bezpieczna, naturalna i gwarantuje wysoką skuteczność bez ryzyka efektów ubocznych, które towarzyszą zabiegom odmładzającym wykorzystującym preparaty obce dla organizmu. Mimo iż terapie odmładzające z wykorzystaniem osocza są nowością, było ono z powodzeniem stosowane w medycynie konwencjonalnej już od ponad 30 lat, między innymi w chirurgii, ortopedii, stomatologii czy okulistyce.

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze PRP

Osocze bogatopłytkowe, określane w literaturze fachowej jako PRP (ang. plateled rich plasma), jest preparatem krwiopochodnym, pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta. Preparat ten zawiera silnie skoncentrowane płytki krwi, zawierające białka oraz czynniki wzrostu odpowiedzialne za proces gojenia i regenerację tkanek. Po zastosowaniu preparatu PRP w skórze rozpoczyna się proces wzmożonej odnowy, dzięki czemu w efekcie końcowym terapii skóra jest bardziej elastyczna i gładka, poprawia się jej odcień oraz tekstura.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM?

Terapia

Terapie wykorzystujące preparaty PRP są dedykowane osobom szczególnie wymagającym, preferującym produkty naturalne i przyjazne organizmowi, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym lub wykorzystującym preparaty obce dla organizmu. Terapia spłycania zmarszczek z zastosowaniem osocza, w przeciwieństwie do np. botoksu, nie niesie ze sobą ryzyka nienaturalnej zmiany rysów, nie wywołuje reakcji alergicznych i podrażnień. Dzięki temu z terapii regeneracyjnej PRP mogą poddawać się bez obaw osoby o skórze wrażliwej lub atopowej. Wybierając terapie regeneracyjne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie muszą już Państwo wybierać pomiędzy skutecznością a bezpieczeństwem.

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGÓW PRP

Oprócz potwierdzonej skuteczności w profilaktyce i cofaniu procesów starzenia skóry, terapie osoczem bogatopłytkowym są stosowane w leczeniu dolegliwości dermatologicznych oraz w celu poprawy kondycji skóry. Preparat PRP stosuje się aby uzyskać:

 • odbudowę zniszczonej skóry
 • poprawę napięcia skóry i poprawę konturu twarzy
 • rozświetlenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • poprawę ukrwienia skóry
 • wygładzenie i nawilżenie skóry
 • regenerację skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
 • zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych i pourazowych
 • leczenie przebarwień
 • redukcję rozstępów
 • profilaktyka łysienia oraz poprawa gęstości i kondycji włosów
 • leczenie nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
 • wypełnienie zmarszczek i bruzd w okolicach czoła, oczu („kurze łapki”), policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, dłoni
Terapia Osoczem Bogatopłytkowym przy bólu pleców

Po zaleceniu terapii osoczem przez kosmetologa pacjent kierowany jest do punktu pobrań w celu pobrania krwi dla zbadania pod kątem zawartości płytek krwi. Jeśli wyniki badań spełniają normy wymagane do sporządzenia preparatu, następuje ponowne pobranie krwi, tym razem w celu sporządzenia preparatu, który zostanie wykorzystany podczas terapii. Proces pobrania krwi nie różni się od pobrania krwi do celów badań laboratoryjnych, a pacjent nie musi być na czczo. Ilość pobranego materiału wynosi od 8-24 ml i zależy głównie od wielkości obszaru skóry poddawanego aplikacji osocza. Przygotowanie preparatu polega na oddzieleniu osocza wraz ze skoncentrowanymi płytkami krwi od pozostałych składników krwi. Aplikacja osocza przez większość pacjentów nie jest oceniana jako nieprzyjemna, jednak biorąc pod uwagę indywidualną wrażliwość na ból, dla pełnego komfortu pacjenta pół godziny przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Aplikacja preparatu PRP jest przeprowadzana przez lekarza techniką mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek. Procedura może trwać od pół godziny do godziny, w zależności od obszaru poddawanego terapii. Dla osiągnięcia lepszych efektów terapii, kosmetolog może zalecić wykonanie dodatkowego zabiegu kosmetycznego przygotowującego skórę do aplikacji osocza, na przykład łagodnego zabiegu peelingującego około dwóch tygodni przed rozpoczęciem terapii.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ BEZPOŚREDNIO PO APLIKACJI PRP?

Po upływie pierwszych 48 godzin po pierwszej aplikacji rozpoczyna się proces intensywnej przebudowy tkanek. Pierwsze efekty widoczne gołym okiem pojawiają się po dwóch tygodniach – zauważalnie zwiększa się napięcie, elastyczność oraz gęstość skóry, zanikają przebarwienia i poprawia się jej koloryt. Skóra również lepiej wchłania kosmetyki nawilżające i dłużej pozostaje nawilżona. Efekty terapii utrzymują się około 6 miesięcy po przeprowadzeniu aplikacji bez przeprowadzania dodatkowych zabiegów odmładzających. Bezpośrednio po aplikacji osocza skóra może być zaczerwieniona, mogą również pojawić się przemijające zasinienia – jest to prawidłowa reakcja skóry na nakłucie i nie jest powodem do obaw. Przez jeden lub kilka dni na skórze mogą również utrzymywać się niewielkie grudki – jest to nadmiar preparatu, który będzie wchłaniać się w miarę upływu czasu. Wszystkie te drobne ślady można ukryć za pomocą makijażu już następnego dnia po zabiegu, dzięki czemu są niewidoczne dla otoczenia i nie stanowią źródła dyskomfortu dla pacjenta. Zaleca się unikanie wystawianie skóry na wpływ promieniowanie UV (promienie słońca oraz solarium) do czasu zagojenia zaczerwienień. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do reakcji autoimmunologicznej na zastosowanie preparatu.

JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEGI PRP?

Już po dwóch tygodniach po pierwszej aplikacji można zaobserwować pozytywny wpływ osocza bogatopłytkowego na skórę, jednak najlepsze efekty można osiągnąć wykonując serię od 3-5 aplikacji. Pierwsze trzy aplikacje wykonywane są w odstępach 30 dni, czwarta aplikacja – po około 6 miesiącach, piąta – po roku. Piąta aplikacja nie zawsze jest konieczna i jej głównym zadaniem jest utrwalenie efektu odmładzającego. Ostateczną decyzję jednak zawsze podejmuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Decyzja zależy przede wszystkim od stanu skóry pacjenta, zapoznaniu się z jego oczekiwaniami, oraz poprawie stanu skóry po kolejnych aplikacjach.. W przypadku aplikacji mającej na celu wypełnienie bruzd i zmarszczek oraz redukcję blizn potrądzikowych zwykle już jednorazowa procedura daje zadowalające efekty.

BEZPIECZEŃSTWO I PRZECIWSKAZANIA

Terapia z wykorzystaniem PRP wykonana przez wykwalifikowanego lekarza cechuje się bardzo niskim ryzykiem działań niepożądanych w porównaniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Naszym pacjentom udzielamy rzetelnych i wyczerpujących informacji dotyczących każdego aspektu procedury, w tym również ewentualnych działań niepożądanych. Preparat z osoczem bogatopłytkowym jest preparatem sporządzonym z własnej tkanki pacjenta, a jego wykorzystanie nie niesie ryzyka reakcji alergicznej, infekcji lub zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby czy HIV. W przeciwieństwie do substancji obcych dla organizmu może być stosowany u alergików, osób z wrażliwą lub atopową skórą. W czasie konsultacji należy zawsze poinformować lekarza o bieżącym leczeniu farmakologicznym.

Do najważniejszych przeciwwskazań do wykonania terapii osoczem zalicza się:

 • okres karmienia piersią
 • ciąża
 • choroby naczyniowe i hematologiczne
 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie antykoagulantów i leków immunosupresyjnych \
 • czynna infekcja lub zakażenie wirusowe
 • czynna opryszczka
 • zmiany ropne skóry
 • stosowanie sztucznych preparatów wypełniających (np. botoksu)
 • choroby autoimmunologiczne
 • zespół wątrobowo-nerkowy
 • nosicielstwo wirusa HIV
 • alergia na nukleotydy
Uraz
Osocze bogatopłytkowe
łokieć golfisty

1,950zł

łokieć tenisisty
1,950zł
kolano skoczka
1,950zł
kolano biegacza
1,950zł
ostrogi piętowe
1,950zł
kontuzje ścięgna
1,950zł
kontuzje mięśnia
1,950zł
kontuzja więzadła
1,950zł
wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego (1 kolano)
1,950zł
uszkodzenia chrząstki stawu kolanowego (1 kolano)
1,950zł
zwyrodnienie stawu kolanowego (1 kolano)
1,950zł
zwyrodnienie stawu biodrowego (1 biodro)
1,950zł
zwyrodnienie, stan zapalny stawu biodrowego (1 biodro)
1,950zł
zwyrodnienie stawu barkowego
1,950zł

zwyrodnienia mikrostawów, stany zapalne tkanek miękkich

1,950zł
zapalenie ścięgien gęsiej stopki
1,950zł
zapalenie powięzi podeszwowej
1,950zł
zapalenia ścięgna Achillesa
1,950zł
po zabiegach naprawczych ścięgien, np Achillesa
1,950zł
urazy i zmiany przeciążeniowe w tkankach miękkich
1,950zł
urazy i zmiany przeciążeniowe w stawach
1,950zł

PAKIETY
zabieg jednorazowy, nie wymaga powtarzania

tłuszcz bogaty w komórki macierzyste + osocze
Dwa kolana – jednorazowy zabieg
7,900zł
Dwa biodra
15,900zł
Dwa biodra, dwa kolana
15,900zł
    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz i dopytaj nas o szczegóły.

BOLI CIĘ?

Potrzebujesz pomocy ORTOPEDYCZNEJ

    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł