ZADZWOŃ DO NAS: 516 516 112
ZADZWOŃ DO EKSPERTA: 602 662 992
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
ZADZWOŃ DO NAS

Komórki Macierzyste Bio Ortopedia

Terapia Komórkami Macierzystymi
Terapia Komórkami Macierzystymi

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.

*******************

Czy komórki macierzyste mogą być przedmiotem dylematu natury etycznej czy moralnej?

Możliwości wykorzystania komórek macierzystych w medycynie regeneracyjnej wydają się nieograniczone, jak nieograniczona liczba podziałów i różnicowania się w wiele linii komórkowych. Zasadniczo występują dwa główne typy komórek macierzystych – embrionalne komórki macierzyste i komórki macierzyste dojrzałych tkanek.

źródła pozyskania komórek macierzystych

Te pierwsze maja zdolność do totipotencji, co oznacza, że mogą różnicować się do każdego typu komórek, łącznie z komórkami tworzącymi łożysko. Jednak mimo odwoływania się do ich ogromnych możliwości, praktyczne wykorzystywanie ich jest ograniczone z powodów etycznych i regulacji prawnych.
W odróżnieniu od nich komórki macierzyste dojrzałych tkanek są immuno-kompatybilne i nie podlegają etycznym rozważaniom. Pomimo zdolności dowolnego różnicowania się – dają początek każdemu typowi komórek dorosłego organizmu, nie mają możliwości różnicowania się w komórki łożyska.

genesis-podzial-km-min
Komórki Macierzyste pozyskiwane z tłuszczu pacjenta. Leczenie i regeneracja stawów kolanowych i biodrowych.

Terapia Komórkami Macierzystymi

W klinice MedicaLaser z powodzeniem i zadowoleniem naszych pacjentów

stosujemy Komórki Macierzyste dojrzałych tkanek  w Medycynie Regeneracyjnej i Bio Ortopedii.

budynek-medicalaser-min
Procedura-tłuszcz-osocze-plus-komórki-ekstrakt-min

Wskazania do podania

Tłuszczu bogatego w Komórki Macierzyste

z Osoczem Bogatopłytkowym:

 • Zwyrodnienia stawu biodrowego.
 • Zwyrodnienia stawu skokowego (zapalenia ścięgna, naciągnięcia mięśni i więzadeł okolicy stawu skokowego)
  Leczenie blizn.

Wskazania do podania

ekstraktu Komórek Macierzystych:

(Komórki macierzyste zabiegi)

 • Zwyrodnienie stawu kolanowego 1 stopień.
 • Leczenie uszkodzeń łąkotki – II etap leczenia uszkodzonej łąkotki, czyli po zabiegu operacyjnym – ekstraktem Komórek Macierzystych lub Komórkami Macierzystymi.
 • Zmiany degeneracyjne ścięgien i stawów.
 • Przewlekłe kontuzje sportowe, np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka.
 • Rekonstrukcja tkanek chrzęstnych i kostnych.

Kliknij aby dowiedzieć się więcej o cenach zabiegów –> komórki macierzyste cena

druga-metoda-03-min
Zabiegi, procedury z użyciem Komórek Macierzystych w MedicaLaser

Ostrzykiwanie Komórkami Macierzystymi

Kiedy możemy nazwać przygotowany materiał do przeszczepu – komórkami macierzystymi, a kiedy mówimy o tłuszczu bogatym w komórki macierzyste.

Wg najnowszych badań, to w tkance tłuszczowej znajduje się największa ilość komórek macierzystych wykazujących zdolność różnicowania w kardiomiocyty i komórki śródbłonka naczyń. Inaczej mówiąc komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej są bardzo plastyczne i mogą różnicować się w komórki śródbłonka, mięśni, chrząstki, układu mięśniowo-szkieletowego. Taka wiedza pozwoli nam na samodzielną weryfikację proponowanych procedur i właściwy wybór oparty na merytorycznych założeniach, a nie na marketingu.

liposukcja-pobieranie-tluszczu-komorki-macierzyste-11

Po mini liposukcji uzyskujemy materiał do dalszej obróbki, który zawiera miedzy innymi tkankę tłuszczową bogatą w komórki macierzyste, komórki krwi i pozostałości po znieczuleniu. Jest to płyn o średniej gęstości i czerwonawym zabarwieniu.

tluszcz-min

Jeżeli ten materiał ma służyć w dalszej części jako podstawa do wydobycia właściwej frakcji naczyniowo-stromalnej (SVF) zawierającej komórki macierzyste, musi przejść dwa cykle:
Pierwszy – polegający na obróbce mechanicznej w separatorze.
Drugi – polegający na obróbce chemicznej – kolagenazą.

Po samej obróbce mechanicznej tłuszczu nie możemy mówić o koncentracie (nawet o izolacie komórek macierzystych), a raczej dosłownie – o rozbiciu tłuszczu. Wydobycie wspomnianej frakcji SVF oraz pozbycie się zbędnych komórek tłuszczowych (adipocytów) jest możliwe tylko po zastosowaniu specjalnego enzymu (kolagenazy) rozbijającej wiązania pomiędzy adipocytami.

tluszcz-pacjenta-01-min

Tłuszcz pobrany od pacjenta podczas mini liposukcji do systemu zespołu filtrów Adivive. Po odseparowaniu:
– górna frakcja oleista, transparentna to martwe i słabe komórki tłuszczowe z komórkami macierzystymi. Dolna frakcja, czerwona to komórki krwi, znieczulenie itp.
Środkowa frakcja gęsta o zabarwieniu pomarańczowym to oczyszczony i zagęszczony tłuszcz bogaty w komórki macierzyste. Jak widać to niewielka wartościowa cześć z całego procesu.

tluszcz-pacjenta-02-min
Własne Komórki Macierzyste

Po kilkugodzinnym procesie enzymowania, otrzymujemy kilka ml transparentnego płynu, zawierającego koncentrat komórek macierzystych.

komorki-macierzyste-sedacja-03

Do jego obróbki mechanicznej (po miniliposukcji) używamy najbardziej zaawansowanego systemu separacji ADIVIVE, która odbywa się z pośrednictwem zespołu specjalistycznych, jednorazowych filtrów, które służą do wyeliminowania słabych i martwych komórek macierzystych i wyczyszczenia tkanki tłuszczowej ze wszystkich zbędnych frakcji (krwi, znieczulenia, zrostów itp.) W rezultacie otrzymujemy bardzo gęstą konsystencję tłuszczu bogatego w komórki macierzyste o pomarańczowym zabarwieniu.

Ostrzykiwanie Komórkami Macierzystymi Stawów

Sam tłuszcz może służyć jedynie jako wypełniacz lub autogenne smarowidło dostawowe, a jego zaawansowana obróbka mechaniczna i wyeliminowanie martwych i słabych komórek macierzystych pozwoli na długą przeżywalność w miejscu jego przeszczepu. Jest to szalenie ważne zwłaszcza u osób, które nie mają już szans na regenerację stawu, ale poprzez zapewnienie odpowiedniego smarowania są w stanie znieść stan zapalny, ból i znacznie oddalić zabieg protezowania. U osób, u których stwierdzono tylko częściowe zaniki chrząstki lub dolegliwości bólowe wynikają z urazu, tłuszcz bogaty w komórki macierzyste dodatkowo staje się nośnikiem, rusztowaniem dla koncentratu osocza bogatopłytkowego, które ma właściwości stymulacyjne, pobudzające do formowania i namnażania komórek macierzystych jak i sygnalizowania naszych komórek (np. chrząstki) w miejscu iniekcji do ich odbudowy.
Jest to najczęściej wykonywana procedura w naszej klinice. Tak przygotowany tłuszcz bogaty w komórki macierzyste, podany razem z koncentratem osocza bogatopłytkowego HD jest w stanie nie tylko zapewnić dobre smarowanie stawu przez długi czas, ale w tym czasie znacząco zregenerować tkankę chrzęstną.

(Kliknij aby dowiedzieć się więcej o cenach zabiegów ->leczenie osoczem stawów cena, komórki macierzyste cena)

ostrzykiwanie-kolano-min
druga-metoda-03-min

Dla osób, które chcą przyspieszyć i polepszyć procesy regeneracyjne, przygotowaliśmy procedurę składającą się z trzech składników:

 • wspomniany tłuszcz bogaty w komórki macierzyste,
 • koncentrat osocza bogatopłytkowego HD (powyżej 3000/mikrolitr)
 • ekstrakt komórek macierzystych (frakcja SVF naczyniowo – stromalna).

(Kliknij aby dowiedzieć się więcej o cenach zabiegów -> zastrzyki z osocza w kolano cena, osocze bogatopłytkowe w ortopedii cena)

tluszcz-ob-ekst-km-min

Na dzisiaj jest to najbardziej zaawansowana procedura dostępna w nielicznych specjalistycznych klinikach. Wiele badań dowodzi, że komórki macierzyste otrzymywane z tkanki tłuszczowej utrzymują zdolność do różnicowania w kierunku komórek kostnych, chrzęstnych i mięśniowych oraz wykazują ogromny potencjał naczyniotwórczy, zarówno w warunkach in vitro, jak i in vivo. Wspomniane in vitro (pozaustrojowo) sygnalizuje dalszy rozwój tej dziedziny nauki i daje możliwości stymulowania komórek macierzystych do ich namnażania i formowania po za ustrojowo – laboratoryjnie, przed ich przeszczepem – dzisiaj to sfera badań i eksperymentów.

komorki-macierzyste-osocze-bogatoplytkowe-ostrzykiwanie-kolana-06
druga-metoda-04-min

CELLTIBATOR

W klinice MEDICALASER koncentrat komórek macierzystych uzyskujemy na drodze inkubowania i enzymowania kolagenazą tłuszczu bogatego w komórki macierzyste, korzystając z systemu CELLTIBATOR. Jest to najbardziej zaawansowany system dostępny na rynku, który zapewnia powtarzalność procedur i potwierdzone analizatorem zagęszczenie komórek macierzystych. Natomiast stymulowanie komórek macierzystych do ich uformowania i namnażania w kierunku komórek chrzęstnych, kostnych czy mięśniowych, odbywa się ekstraktem osoczem bogatopłytkowym HD (2.200.000 – 3.500.000/mikrolitr) w warunkach in vivo (wewnątrzustrojowo) i jest najbardziej zaawansowaną procedurą na świecie, dostępną w prywatnych placówkach.

Zabiegi ortopedyczne (procedury) w MedicaLaser

Osocze bogatopłytkowe HD 

 • Entezopatie – choroby ścięgien, choroby przyczepów np. łokieć tenisisty, golfisty, kolano skoczka, entezopatia wiązadła rzepki, mięśnia podkolanowego, mięśnia dwugłowego uda, rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna piętowego, przykurcz Dupuytrena, zespół de Qurvaina.
 • Bóle barku – leczenie zapalenia kaletki podbarkowonaramiennej, zespół ciasnoty podbarkowej.
 • Zapalenie ścięgna Achillesa.
 • Przewlekłe i ostre – zachowawcze, wspomaganie leczenia operacyjnego – np. po urazach ścięgien także Achillesa.
 • Po skręceniach stawu skokowego z uszkodzeniem więzadeł np. ATFL.
 • Ostroga piętowa.
 • Zapalenie mm przywodzicieli uda.
 • Zapalenie mięśnia, zapalenie stawu.
 • W złamaniach i braku zrostu po złamaniach (tzw. stawy rzekome).
 • W celu przyspieszenia procesu gojenia się tkanek miękkich.
 • W urazach mięśni szkieletowych, ścięgien i wiązadeł.

Osocze Bogatopłytkowe HD z kwasem hialuronowym

 • Stawy kolanowe – w zespołach bólowych, (ostrzykiwanie kolana osoczem).
 • Po artrokopii stawów kolanowych.

Osocze Bogatopłytkowe HD z tłuszczem bogatym w komórki macierzyste:

 • Zwyrodnienia stawu biodrowego.
 • Zwyrodnienia stawu skokowego (zapalenia ścięgna, naciągnięcia mięśni i więzadeł okolicy stawu skokowego).
 • Leczenie blizn.

Ekstrakt Komórek Macierzystych

 • Zwyrodnienie stawu kolanowego 1 stopień.
 • Leczenie uszkodzeń łąkotki – II etap leczenia uszkodzonej łąkotki, czyli po zabiegu operacyjnym – ekstraktem Komórek Macierzystych lub Komórkami Macierzystymi.
 • Zmiany degeneracyjne ścięgien i stawów.
 • Przewlekłe kontuzje sportowe, np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka.
 • Rekonstrukcja tkanek chrzęstnych i kostnych.
ostrzykiwanie-komorki-macierzyste-05
komorki-macierzyste-przygotowanie-pacjenta-medicalaser-03
DSC02713-min
DSC02704-min
DSC02553-01-940x855
DSC02551-940x705
liposukcja-pobieranie-tluszczu-komorki-macierzyste-12
baner_2m_2-min
Uraz
Osocze bogatopłytkowe
łokieć golfisty

1,950zł

łokieć tenisisty
1,950zł
kolano skoczka
1,950zł
kolano biegacza
1,950zł
ostrogi piętowe
1,950zł
kontuzje ścięgna
1,950zł
kontuzje mięśnia
1,950zł
kontuzja więzadła
1,950zł
wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego (1 kolano)
1,950zł
uszkodzenia chrząstki stawu kolanowego (1 kolano)
1,950zł
zwyrodnienie stawu kolanowego (1 kolano)
1,950zł
zwyrodnienie stawu biodrowego (1 biodro)
1,950zł
zwyrodnienie, stan zapalny stawu biodrowego (1 biodro)
1,950zł
zwyrodnienie stawu barkowego
1,950zł

zwyrodnienia mikrostawów, stany zapalne tkanek miękkich

1,950zł
zapalenie ścięgien gęsiej stopki
1,950zł
zapalenie powięzi podeszwowej
1,950zł
zapalenia ścięgna Achillesa
1,950zł
po zabiegach naprawczych ścięgien, np Achillesa
1,950zł
urazy i zmiany przeciążeniowe w tkankach miękkich
1,950zł
urazy i zmiany przeciążeniowe w stawach
1,950zł

PAKIETY
zabieg jednorazowy, nie wymaga powtarzania

tłuszcz bogaty w komórki macierzyste + osocze
Dwa kolana – jednorazowy zabieg
7,900zł
Dwa biodra
15,900zł
Dwa biodra, dwa kolana
15,900zł
    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz i dopytaj nas o szczegóły.

BOLI CIĘ?

Potrzebujesz pomocy ORTOPEDYCZNEJ

    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł