ZADZWOŃ DO NAS: 516 516 112
ZADZWOŃ DO EKSPERTA: 602 662 992
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
ZADZWOŃ DO NAS

Staw biodrowy budowa i funkcje

Staw biodrowy należy do dużych stawów narządu ruchu, to pierwszy staw zaliczany do kończyny dolnej. Jest zlokalizowany na poziomie miednicy, tworząc niejako swoiste połączenie tułowia z kończyną dolną (ryc. 1).

Składa się z kości udowej oraz kości miedniczej. Ta pierwsza tworzy głowę stawu, w tej drugiej wytworzona jest powierzchnia stawowa Ze względu na fakt, iż biodro jest stawem kulistym, do tego pogłębionym w obrębie panewki o obrąbek panewkowy, posiada bardzo dużą ruchomość w każdej płaszczyźnie, co umożliwia wykonywanie wielu złożonych czynności codziennych. Staw ten prezentuje zakresy ruchów w kierunku do zgięcia, wyprostu, odwiedzenia, przywiedzenia, rotacji zewnętrznej oraz rotacji wewnętrznej. Dzięki takiej budowie kończyna dolna jest stabilna i może się swobodnie ruszać.

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z właścicielem kliniki oraz twórcą tekstów za pośrednictwem numeru tel. 516 516 112  Można też pozostawić SMS i wówczas oddzwonimy.

*******************

Ryc. 1 Miednica ze stawem biodrowym.

To czy staw będzie mógł w pełni prezentować swoją mobilność jest także zależne od braku zmian o charakterze przeciążeniowym, w konsekwencji zwyrodnieniowym. Zdrowy staw posiada odpowiednią przestrzeń dla ruchu głowy kości udowej. Przestrzeń ta to szpara stawowa (ryc. 2). Zachowana szpara stawowa stanowi o sprawności stawu i możliwościach jego bezbolesnego ruchu, braku uczucia sztywności, czy kłucia w okolicy pachwiny. Biodro posiada także torebkę stawową, która ochrania i stabilizuje staw. W torebce stawowej zawarty jest płyn stawowy – maź. Jej lepkość powoduje zmniejszenie sił związanych z tarciem powierzchni stawowych w samym stawie. Do tego pełni funkcję odżywczą chrząstki stawowej, którą pokryte są powierzchnie głowy kości udowej oraz panewki stawu.

Ryc. 2 Staw biodrowy – widok przednio-boczny.

Ryc. 3 Tylna strona miednicy

Ze względu na swoje położenie staw biodrowy bierze udział w chodzeniu, bieganiu, w utrzymywaniu pozycji stojącej, w siadzie oraz w każdej czynności związanej z zaangażowaniem całej kończyny dolnej. Z tego też powodu biodro podatne jest na przeciążenia wynikające z sił działających w sposób statyczny lub dynamiczny na układ ruchu. To czy faktycznie układ ruchu narażony będzie na występowanie przeciążeń zależeć będzie od kilku czynników takich jak siła mięśniowa, zakres ruchu w stawie biodrowym, przebyte stany zapalne biodra, urazy kończyn dolnych, wypadki komunikacyjne, choroby typy reumatologicznego. Na prawidłową funkcję stawu wpływa także odpowiedni rozwój stawu w okresie wzrostu układy kostnego, a w późniejszym okresie życia wykonywana praca zawodowa, uprawiane aktywności rekreacyjne, brak zmian chorobowych w innych stawach narządu ruchu.                                                                   

Poza stawem biodrowym, w obrębie miednicy, zlokalizowane są także stawy krzyżowo-biodrowe, które są miejscem połączenia miednicy oraz kości krzyżowej. Mogą one wpływać na objawy bólowe i sprawność kończyny dolnej (Ryc. 3). Stawy krzyżowo-biodrowe wykazują znikomą aktywność ruchową, niemniej potencjalne przemęczenie systemu więzadłowego tej okolicy ewidentnie wpływa na możliwości komfortowego funkcjonowania człowieka. Wszystko co jest wykonywane na co dzień,  w pracy czy aktywnościach rekreacyjnych powinno być zawsze dobrane adekwatnie do naszych zdolności, możliwości, a także wieku.

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z właścicielem kliniki oraz twórcą tekstów za pośrednictwem numeru tel. 516 516 112  Można też pozostawić SMS i wówczas oddzwonimy.

*******************

dr n. o zdr. Paweł Sip

Cennik BioOrtopedia BioRegeneracja

Co nas wyróżnia na tle konkurencji?

Cennik zabiegów bio ortopedycznych

Kwalifikacja / konsultacja

Kwalifikacja, konsultacja telefoniczna, która zawiera analize zdjęć RTG i opisów rezonansu – BEZPŁATNA

Kwalifikacja konsultacja osobista, która zawiera analizę zdjęć RTG, opisów rezonansu, wykonanie USG i badanie pacjenta – 300 zł.

Kwalifikację wykonuje dr Jędrzej Gierszewski, specjalista ortopeda, koordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Zabiegi z komorkami macierzystymi i osoczem – od 7900 zł

Podanie tłuszczu bogatopłytkowego w komórki macierzyste z koncentratem osocza bogatopłytkowego

  • Jedno kolano 7 900.00 zł
  • Dwa kolana 8 900.00 zł
 

Podanie tłuszczu bogatopłytkowego w komórki macierzyste z koncentratem osocza bogatopłytkowego pod skopią w znieczuleniu ogólnym z jednodniową hospitalizacją.*

  • Jedno biodro 15 900.00 zł
  • Dwa biodra 16 900.00 zł
  • Dwa biodra i dwa kolana (cztery stawy) 18 900.00 zł

Zabiegi z osoczem – od 2600 zł

Podanie koncentratu osocza do kolana z kwasem hialuronowym

Jedno kolano 2 600.00zł + koszt kwasu hialuronowego

Schorzenia, które mogą być poddane leczeniu osoczem bogatopłytkowym:

Schorzenia
Koszt
łokieć golfisty

2.600zł

łokieć tenisisty

2.600zł

kolano skoczka

2.600zł

kolano biegacza

2.600zł

ostrogi piętowe

2.600zł

kontuzje ścięgna

2.600zł

kontuzje mięśnia

2.600zł

kontuzja więzadła

2.600zł

zapalenie ścięgien gęsiej stopki

2.600zł

zapalenie powięzi podeszwowej

2.600zł

zapalenia ścięgna Achillesa

2.600zł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł