ZADZWOŃ DO NAS: 516 516 112
ZADZWOŃ DO EKSPERTA: 602 662 992
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
ZADZWOŃ DO NAS

Kwalifikacja na zabieg z wykorzystaniem tłuszczu bogatego w komórki macierzyste oraz osocza bogatopłytkowego

Przeciążenie rozcięgna podeszwowego

Pacjenci zakwalifikowani przez lekarza ortopedę na zabieg bioortopedii z wykorzystaniem tłuszczu bogatego w komórki macierzyste oraz osocza bogatopłytkowego  mogą podlegać fizjoterapeutycznemu protokołowi usprawniania.  Protokół usprawniania może zostać wdrożony jeszcze przed zabiegiem ostrzykiwania lub bezpośrednio po nim. Założenie to ma na celu objęcie kompleksowym leczeniem i rehabilitacją pacjentów kliniki Eskulap-premium. Fizjoterapeutyczny protokół usprawniania pacjentów obejmuje wizytę  wstępną, zabiegi fizykalne, indywidulane programy ćwiczeń, wizytę kontrolną oraz stały kontakt z fizjoterapeutą na zasadzie telekonsultacji.

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.

*******************

1. Wizyta fizjoterapeutyczna – wstępna: Fizjoterapeuta podczas wizyty wstępnej dokonuje diagnozy funkcjonalnej i konfrontuje ją z diagnozą kliniczną pacjenta. Fizjoterapeuta dokonuje pomiaru chodu po podłożu płaskim,  chodu po schodach w górę oraz w dół, ocenia możliwość wykonania przysiadu lub możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie. W razie potrzeby czy indywidulanego wskazania fizjoterapeuta ocenia także inne, wybrane czynności ruchowe danego pacjenta.  Wszystko poprzedzone zostaje dokładnym wywiadem i prześledzeniem historii choroby pacjenta. Fizjoterapeuta ocenia dolegliwości bólowe w testach funkcjonalnych tj. podczas ruchu oraz w pozycjach statycznych, bez ruchu w spoczynku.  Po zebraniu niezbędnych informacji z testów funkcjonalnych fizjoterapeuta przeprowadza  diagnostykę różnicową, podczas której analizowane są szczegółowe, dodatkowe testy – siły mięśniowej, zakresów ruchu stawów, stabilizacji stawów, testy poszczególnych struktur stawowych. Diagnostyka różnicowa wykonywana jest także pod kątem przeciążeń w innych

częściach narządu ruchu, które mogą być objawem lub niekiedy i przyczyną problemu w  obrębie stawów kończyn dolnych.

2. Telerehabilitacja

Po wizycie wstępnej u fizjoterapeuty usprawnianie pacjenta po zabiegu bioortopedii z  wykorzystaniem tłuszczu bogatego w komórki macierzyste oraz osocza bogatopłytkowego odbywa się w warunkach domowych. Pacjent włączony do pozabiegowego programu

usprawniania otrzymuje indywidualne, do samodzielnego wykonywania protokoły  postępowania, które obejmują czas 3 miesięcy od zabiegu bioortopedii. Każdy protokół rozpisywany jest pacjentowi na okres około 1,5 do 2 tygodni. Do każdego protokołu  rehabilitacyjnego pacjent jest odpowiednio przygotowany przez fizjoterapeutę. Pacjent w tym czasie ma możliwość stałego kontaktu z fizjoterapeutą za pomocą telekonsultacji online,  telefonicznych czy e-mailowych. Pacjent otrzymuje także dostęp do zaplanowanej bazy  ćwiczeń, zdjęć i filmów.

 – 7-14 dni od zabiegu

W pierwszym okresie pozabiegowym pacjent prowadzi oszczędny tryb życia, wykonuje  niezbędne czynności codzienne, które nie powinny powodować obciążenia czy przeciążenia stawów kończyn dolnych. To bardzo istotny czas z punktu widzenia prawidłowo  zabezpieczonej regeneracji ostrzykniętych stawów. Pacjent samodzielnie wykonuje zabiegi elektrostymulacji (EMS) z indywidulanie dobranymi przez fizjoterapeutę parametrami natężenia impulsów i czasu trwania zabiegu. Zabieg ten dotyczy mięśnia czworogłowego uda,  zwłaszcza jego głowy obszernej przyśrodkowej (VMO). To oddziaływanie na zasadzie pobudzenia, a następnie wzmacniania mięśnia jest niezbędne w prawidłowym procesie  odzyskiwania sprawności stawów kończyny dolnej. EMS przyczynia się do odzyskania  wyprostu stawu kolanowego, większej stabilizacji stawu, prawidłowej biomechaniki stawu rzepkowo-udowego, zapobieganiu kontuzjom więzadeł, np.: ACL. W tym czasie również

pacjent wykorzystuje przygotowane i przekazane przez fizjoterapeutę do przyklejenia  aplikacje taśm metody Kinesiotaping, które zapewniają odciążenie stawów, zwiększenie mikrokrążenia, większą swobodę ruchów w stawach kolanowych czy biodrowych,  zmniejszenie obrzęku pozabiegowego.

- 2 – 6 tygodnie od zabiegu

W tym czasie pacjent wykonuje przygotowywane pod swoje indywidualne potrzeby  protokoły ćwiczeń, mające na celu uruchomienie stawów objętych zabiegiem bioortopedii, uelastycznienie mięśni i ścięgien kończyn dolnych. Pośród ćwiczeń zamieszczane są zestawy głównie do wykonywania w warunkach domowych, np. na karimacie oraz jeśli pacjent ma takie możliwości, także w wodzie, np. w basenie. Ćwiczenia w wodzie zwiększają możliwości ruchowe stawów ze względu na wypór wody, lecz równocześnie także działają na  wzmocnienie mięśni poprzez opór wody. Stanowią zatem idealne, bezpieczne, dodatkowe środowisko do odzyskiwania sprawności kończyn dolnych. Każdy zestaw ćwiczeń poprzedzony jest rozgrzewką, a zakończony jest ćwiczeniami rozciągającymi. Wszystkie ćwiczenia opisane są w zrozumiały, przystępny sposób, określone są wartości liczby powtórzeń, serii oraz czasu przerw. Do każdego ćwiczenia zamieszona jest pomocna grafika.

W zależności od wskazań i samopoczucia pacjenta po ćwiczeniach, fizjoterapeuta może  zalecić pacjentowi wykonywanie zimnych okładów na stawy kolanowe i/lub biodrowe.

 – 7 – 12 tygodni od zabiegu

To okres, w którym wszystkie protokoły usprawniania zawierają ćwiczenia wzmacniające o  różnym stopniu trudności, w odpowiedni sposób ułożone, tak by spełniały zasadę stopniowania trudności ruchu, zaangażowania mięśni i obciążenia stawów. Obciążenie  realizowane jest zazwyczaj z wykorzystaniem podstawowych przyborów do ćwiczeń jak piłka gumowa, taśma rozciągliwa itp., które bardzo często pacjenci posiadają u siebie w domu. 

3. Wizyta fizjoterapeutyczna – kontrolna

W trakcie 3-miesięcznej rehabilitacji pacjenta rekomendowana jest jedna wizyta stacjonarna u fizjoterapeuty w klinice Eskulap-premium. Może ona odbyć się w czasie usprawniania lub bezpośrednio po jego zakończeniu. Fizjoterapeuta na wizycie ocenia efekty rehabilitacji po zabiegu bioortopedii. Wykonywane są powtórnie wszystkie testy z wizyty wstępnej, ocenia się ogólną funkcję codzienną, dzięki czemu pacjent otrzymuje obiektywną informację na temat postępów jakie zrobił. Ustalane są dalsze cele lecznicze oraz możliwości codziennego, bezpiecznego funkcjonowania, możliwości zawodowe oraz aktywności rekreacyjnych. Pacjent po skończonym procesie 3-miesięcznej rehabilitacji po zabiegu bioortopedii ma wystarczającą wiedzę na temat swojego stanu zdrowia i sprawności kończyn dolnych, posiada wszystkie przesłane wcześniej przez fizjoterapeutę materiały i na zasadzie podtrzymywania sprawności zachęcany jest do mniej intensywnego, niemniej regularnego

kontynuowania we własnym zakresie ćwiczeń.

 

Korzyści dla pacjenta:

– wnikliwa ocena możliwości ruchowych pacjenta,

– wyznaczenie celów krótko i długoterminowych,

– możliwość wypożyczenia aparatu EMS do domu,

– 4 elektrody do zabiegu EMS na własność,

– 2 przygotowane do naklejenia aplikacje Kinesiotaping’u,

– stała fizjoterapeutyczna opieka zdalna pacjenta.

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.

******************

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

BOLI CIĘ?

Potrzebujesz pomocy ORTOPEDYCZNEJ

    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł