Każdy pacjent po zabiegu endoprotezy biodra może odczuwać ból nogi. To jak bardzo i jak długo boli zależy od przebiegu samej operacji, zastosowanej farmakoterapii oraz indywidulanych właściwości regeneracyjnych pacjenta. Bywa, iż pacjenci przebywający jeszcze na oddziale po zabiegu, sami zgłaszają lekarzowi chęć zmniejszenia dawki leków przeciwbólowych. W zależności od stanu pacjenta lekarz podejmuje decyzje na temat dalszej farmakoterapii. Czas odczuwania bólu może zostać również skrócony poprzez odpowiednio dobrane zabiegi z fizjoterapii, ćwiczeń czy masażu.
Sprawdź: leczenie stawu biodrowego osoczem i komórkami macierzystymi – zastrzyki / ostrzykiwanie
Skierowanie na rehabilitację po operacji biodra
Skierowanie na rehabilitację może wystawić lekarz, który przeprowadzał zabieg endoprotezy biodra. Pacjent może zostać przekazany z oddziału, na którym był operowany na oddział rehabilitacyjny w obrębie jednego szpitala. Pacjent po skończonej rehabilitacji w szpitalu, może zostać wypisany do domu wraz ze skierowaniem na rehabilitację poszpitalną, np.: w placówkach z rehabilitacją ambulatoryjną. Skierowanie na zabiegi może wystawić również lekarz pierwszego kontaktu.
*******************
Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.
*******************
Jak długo boli noga po endoprotezie biodra
Ból po zabiegu jest sprawą bardzo indywidualną, może trwać do kilku tygodni, czasem do kilku miesięcy od zabiegu. Jest wiele czynników wpływających na zmniejszenie bólu po zabiegu endoprotezy biodra. Jednym z nich jest odpowiednio szybko wdrożona właściwa rehabilitacja.
Spuchnięta noga po endoprotezie biodra
Noga w pierwszych dobach po zabiegu może być spuchnięta. Obrzęk jest sytuacją zupełnie zwyczajną i dopuszczalną. Należy zwracać uwagę i określić przyczynę obrzęku, jak na przykład stan po operacji stawu. Ważne jest obserwowanie nogi w kontekście choroby zakrzepowo-zatorowej, gdyż na zakrzepicę narażeni mogą być pacjenci po zabiegach w obrębie kończyn dolnych, którzy zmuszeni są do przebywania w pozycji leżącej i nie mają jeszcze możliwości uzyskania odpowiedniej dawki ruchu w ciągu dnia. W celu
zminimalizowania ryzyka zakrzepicy stosuje się zastrzyki przeciwzakrzepowe, pończochy uciskowe, ćwiczenia przeciwzakrzepowe, pozycje ułożeniowe kończyn dolnych.
Jak długo dochodzi się po operacji biodra
To jak szybko dojdziemy do sprawności po zabiegu endoprotezy biodra zależy głównie od pacjenta. Jeśli pacjent nie decyduje się na zabiegi rehabilitacyjne, to może się okazać, że czas spędzony na oddziale po zabiegowym nie jest wystarczający do uzyskania zadowalającej sprawności stawu biodrowego. Jeśli wdrożona zostaje jednak odpowiednia rehabilitacja, która na oddziale rehabilitacyjnym może trwać nawet do kilku tygodni po zabiegu, czas powrotu do sprawności wyraźnie się skraca. W takich sytuacjach pacjenci po endoprotezie biodra powracają do sprawności najczęściej w około 6-8 miesięcy od operacji.
Z endoprotezą biodra pacjenci wracają do swojej pracy zawodowej, codziennych obowiązków, prowadzenia samochodu, a nawet do aktywności rekreacyjnych jak chodzenie z kijami Nordic Walking,
pływanie czy jazda na rowerze.
Jak długo odczuwa się ból po endoprotezie biodra
Ból po endoprotezie biodra może być odczuwany od kilku dni do kilku tygodni po zabiegu. Jest to zazwyczaj inny rodzaj bólu w porównaniu do bólu sprzed zabiegu. Pacjent czuje ból w miejscu operowanym, w okolicy blizny, która musi się zagoić, czasem ból o charakterze ciągnięcia mogą powodować także szwy na ranie. Ból często ustępuje także przy okazji zmniejszenia obrzęku nogi.
ile trwa operacja endoprotezy biodra
Operacja endoprotezy biodra jest zabiegiem rutynowym. Trwa zazwyczaj od około 1 godziny do 2 godzin. Czynnikami, które wydłużają czas operacji są nieprawidłowości rozwojowe w budowie stawu biodrowego, otyłość pacjenta, nasilone przed zabiegiem zmiany zwyrodnieniowe, które w wyraźny sposób ograniczyły a czasem i uniemożliwiły ruch stawu.
*******************
Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.
*******************
Cennik BioOrtopedia BioRegeneracja
Co nas wyróżnia na tle konkurencji?
- Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi bio-ortopedyczne (po kwalifikacji wykonanej przez naszych specjalistów) są procedurami jednorazowymi, bez konieczności ich powtarzania!
- Pierwszy udokumentowany zabieg odbył się w 2013 roku i od tego czasu wykonaliśmy kilkaset przeszczepów komórek macierzystych z osoczem z oczekiwanym rezultatem.
- W historii tylko 3 krotnie powtarzaliśmy procedurę podania osocza bogatopłytkowego w tkanki miękkie ze względu na bardzo duży i przewlekły stan zapalny.
- Większość naszych pacjentów korzystało, czy nadal korzysta z rozbudowanej formy fizjoterapii stacjonarnej lub zdalnej, prowadzonej przez dr n.m. Paweł Sip (naukowiec, wykładowca na AM w Poznaniu, twórca wielu publikacji na naszej stronie)
- Średnio na jeden staw pobiera się 50 ml krwi, maksymalnie przy zabiegu przeszczepu do czterech stawów 200 ml. Z 50 ml, po 45 minutowej separacji otrzymuje się ok 2 ml koncentratu osocza, zagęszczonego do ok 2.300.000 płytek na 1mq/l
- Płytki są nośnikiem najważniejszej substancji (w dziele regeneracji naszych stawów) zwanej cytokinami - aktywnymi białkami, które bezpośrednio odpowiadają za wszystkie regeneracyjne procesy w naszym organizmie, a ich liczba bezpośrednio wpływa na udany przebieg odbudowy tkanki.
- Zabieg na biodra musi być wykonywany w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym, a podanie do szczeliny stawu biodrowego pod kontrolą RTG w czasie rzeczywistym (skopią).
Cennik zabiegów bio ortopedycznych
Kwalifikacja / konsultacja
Kwalifikacja, konsultacja telefoniczna, która zawiera analize zdjęć RTG i opisów rezonansu – BEZPŁATNA
Kwalifikacja konsultacja osobista, która zawiera analizę zdjęć RTG, opisów rezonansu, wykonanie USG i badanie pacjenta – 300 zł.
Kwalifikację wykonuje dr Jędrzej Gierszewski, specjalista ortopeda, koordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.
Zabiegi z komorkami macierzystymi i osoczem – od 7900 zł
Podanie tłuszczu bogatopłytkowego w komórki macierzyste z koncentratem osocza bogatopłytkowego
- Jedno kolano 7 900.00 zł
- Dwa kolana 8 900.00 zł
Podanie tłuszczu bogatopłytkowego w komórki macierzyste z koncentratem osocza bogatopłytkowego pod skopią w znieczuleniu ogólnym z jednodniową hospitalizacją.*
- Jedno biodro 15 900.00 zł
- Dwa biodra 16 900.00 zł
- Dwa biodra i dwa kolana (cztery stawy) 18 900.00 zł
Zabiegi z osoczem – od 2600 zł
Podanie koncentratu osocza do kolana z kwasem hialuronowym
Jedno kolano 2 600.00zł + koszt kwasu hialuronowego
Schorzenia, które mogą być poddane leczeniu osoczem bogatopłytkowym:
Schorzenia |
Koszt |
---|---|
łokieć golfisty
|
2.600zł |
łokieć tenisisty
|
2.600zł |
kolano skoczka
|
2.600zł |
kolano biegacza
|
2.600zł |
ostrogi piętowe
|
2.600zł |
kontuzje ścięgna
|
2.600zł |
kontuzje mięśnia
|
2.600zł |
kontuzja więzadła
|
2.600zł |
zapalenie ścięgien gęsiej stopki |
2.600zł |
zapalenie powięzi podeszwowej |
2.600zł |
zapalenia ścięgna Achillesa |
2.600zł |