ZADZWOŃ DO NAS: 516 516 112
ZADZWOŃ DO EKSPERTA: 602 662 992
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
Specjalizujemy się w leczeniu osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi!
ZADZWOŃ DO NAS

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?

operacja biodra

Każdy pacjent po zabiegu endoprotezy biodra może odczuwać ból nogi. To jak bardzo i jak długo boli zależy od przebiegu samej operacji, zastosowanej farmakoterapii oraz indywidulanych właściwości regeneracyjnych pacjenta. Bywa, iż pacjenci przebywający jeszcze na oddziale po zabiegu, sami zgłaszają lekarzowi chęć zmniejszenia dawki leków przeciwbólowych. W zależności od stanu pacjenta lekarz podejmuje decyzje na temat dalszej farmakoterapii. Czas odczuwania bólu może zostać również skrócony poprzez odpowiednio dobrane zabiegi z fizjoterapii, ćwiczeń czy masażu.

Sprawdź: leczenie stawu biodrowego osoczem i komórkami macierzystymi – zastrzyki / ostrzykiwanie

Skierowanie na rehabilitację po operacji biodra

Skierowanie na rehabilitację może wystawić lekarz, który przeprowadzał zabieg endoprotezy biodra. Pacjent może zostać przekazany z oddziału, na którym był operowany na oddział rehabilitacyjny w obrębie jednego szpitala. Pacjent po skończonej rehabilitacji w szpitalu, może zostać wypisany do domu wraz ze skierowaniem na rehabilitację poszpitalną, np.: w placówkach z rehabilitacją ambulatoryjną. Skierowanie na zabiegi może wystawić również lekarz pierwszego kontaktu.

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.

*******************

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra

Ból po zabiegu jest sprawą bardzo indywidualną, może trwać do kilku tygodni, czasem do kilku miesięcy od zabiegu. Jest wiele czynników wpływających na zmniejszenie bólu po zabiegu endoprotezy biodra. Jednym z nich jest odpowiednio szybko wdrożona właściwa rehabilitacja.

Spuchnięta noga po endoprotezie biodra

Noga w pierwszych dobach po zabiegu może być spuchnięta. Obrzęk jest sytuacją zupełnie zwyczajną i dopuszczalną. Należy zwracać uwagę i określić przyczynę obrzęku, jak na przykład stan po operacji stawu. Ważne jest obserwowanie nogi w kontekście choroby zakrzepowo-zatorowej, gdyż na zakrzepicę narażeni mogą być pacjenci po zabiegach w obrębie kończyn dolnych, którzy zmuszeni są do przebywania w pozycji leżącej i nie mają jeszcze możliwości uzyskania odpowiedniej dawki ruchu w ciągu dnia. W celu
zminimalizowania ryzyka zakrzepicy stosuje się zastrzyki przeciwzakrzepowe, pończochy uciskowe, ćwiczenia przeciwzakrzepowe, pozycje ułożeniowe kończyn dolnych.

Jak długo dochodzi się po operacji biodra

To jak szybko dojdziemy do sprawności po zabiegu endoprotezy biodra zależy głównie od pacjenta. Jeśli pacjent nie decyduje się na zabiegi rehabilitacyjne, to może się okazać, że czas spędzony na oddziale po zabiegowym nie jest wystarczający do uzyskania zadowalającej sprawności stawu biodrowego. Jeśli wdrożona zostaje jednak odpowiednia rehabilitacja, która na oddziale rehabilitacyjnym może trwać nawet do kilku tygodni po zabiegu, czas powrotu do sprawności wyraźnie się skraca. W takich sytuacjach pacjenci po endoprotezie biodra powracają do sprawności najczęściej w około 6-8 miesięcy od operacji.
Z endoprotezą biodra pacjenci wracają do swojej pracy zawodowej, codziennych obowiązków, prowadzenia samochodu, a nawet do aktywności rekreacyjnych jak chodzenie z kijami Nordic Walking,
pływanie czy jazda na rowerze.

Jak długo odczuwa się ból po endoprotezie biodra

Ból po endoprotezie biodra może być odczuwany od kilku dni do kilku tygodni po zabiegu. Jest to zazwyczaj inny rodzaj bólu w porównaniu do bólu sprzed zabiegu. Pacjent czuje ból w miejscu operowanym, w okolicy blizny, która musi się zagoić, czasem ból o charakterze ciągnięcia mogą powodować także szwy na ranie. Ból często ustępuje także przy okazji zmniejszenia obrzęku nogi.

ile trwa operacja endoprotezy biodra

Operacja endoprotezy biodra jest zabiegiem rutynowym. Trwa zazwyczaj od około 1 godziny do 2 godzin. Czynnikami, które wydłużają czas operacji są nieprawidłowości rozwojowe w budowie stawu biodrowego, otyłość pacjenta, nasilone przed zabiegiem zmiany zwyrodnieniowe, które w wyraźny sposób ograniczyły a czasem i uniemożliwiły ruch stawu.

*******************

Wszystkie artykuły na naszej stronie są autorskie, a Państwo możecie się kontaktować z ich autorami za pośrednictwem rejestracji tel. 516 516 112 lub bezpośrednio z ekspertem: tel. 602 662 992. Można też pozostawić sms i wówczas oddzwonimy.

*******************

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

BOLI CIĘ?

Potrzebujesz pomocy ORTOPEDYCZNEJ

    Osocze Bogatopłytkowe Fibryna bogatopłytkowa
Rewitalizacja skóry twarzy Zabiegi na:   Extra Premium
skóra z oznakami zmęczenia 1,950zł 900zł 1,400zł
brak napięcia skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni dłonie z oznakami starzenia skóry 2,950zł    
skóra z oznakami zmęczenia
brak napięcia skóry
niejednolity kolor skóry
skóra wysuszona
zmarszczki
  rozstępy 2,950zł    
  blizny potrądzikowe 1,950zł    
  blizny 1,950zł    
  rany trudnogojące 1,950zł    
  skóra głowy (łysienie) 1,950zł    
  twarz – OSOCZE 1,950zł    
  Twarz, Szyja, Dekolt – OSOCZE 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze z fibryną – pierwszy zabieg 2,950zł    
  Skóra głowy – osocze – drugi zabieg 1,950zł    
  Skóra głowy – osocze – trzeci zabieg 1,950zł